Ферстапен победи Хамилтън в Гран при на Малайзия

Последният Фетел финишира четвърти

Пилотът на "Ред Бул" Макс Ферстапен спечели старта за Голямата награда на Малайзия във Формула 1, което е негов втори успех в кариерата в най-комерсиалното състезание в моторните спортове. Люис Хамилтън се нареди на 2-о място и увеличи преднината си в генералното класиране на Световния шампионат.

20-годишният Ферстапен, който стартира трети днес, изпревари Хамилтън на четвъртата обиколка, и до края нямаше проблеми да задържи победата си. След като Хамилтън завърши на 2-о място, Даниел Рикардо (Австралия) - другият пилот на "Ред Бул", завърши на 3-о място.

Хамилтън построи преднина от 34 точки над Себастиан Фетел в генералното класиране пет кръга преди края.

Фетел, който стартира последен днес заради проблеми с двигателя по време на квалификациите, успя да се вдигне и в крайна сметка приключи на 4-о място. Кими Райконен (Финландия), който беше втори в квалификацията, не успя да стартира в днешното състезание.

"След като поведох, можех да направя каквото си искам. Да увеличавам, да отпускам преднината си. Прекрасно усещане за мен", заяви доволният шампион.