Футболният отбор на Аржентина с провал в Рио

"Гаучосите" не успяха да преодолеят групите на турнира

Мъжкият футболен отбор на Аржентина, който е двукратен олимипйски шампион, не успя да преодолее груповата фаза на турнира в Рио де Жанейро.

"Гаучусите" завършиха наравно 1:1 с отбора на Хондурас и с актив от само 4 точки напускат надпреварата. За фазата на елиминациите от групата на Аржентина се класират именно тазвечершния им съперник Хондурас и Португалия.

Цели три дузпи бяха изпълнени в срещата. От бялата точка пропуски направиха Браян Акоста от Хондурас в края на първото полувреме и Анхел Корея от Аржентина малко след почивката.

В 75-та минута все пак хондураският футболист Антонио Лозано откри резултата от бялата точка.

В добавеното време Маурисио Мартинес изравни, но аржентинците не успяха да реализират така нужния победен гол.

В другия мач от групата Португалия и Алжир също завършиха при резултат 1:1.