Гол на Божинов не стигна за победа на Партизан (ВИДЕО)

Равенство за "гробарите" в отложен мач от сръбското първенство

partizan.rs

Валери Божинов вкара гол, но не можа да донесе победа на неговия Партизан (Белград) в отложен мач от 6-ия кръг на сръбското първенство срещу градския съперник ФК РАД.

Срещата завърши при резултат 1:1, като и двата гола паднаха през първото полувреме. Резултатът откри Неманя Видич за РАД с глава и след груба грешка на вратаря на "гробарите" Живкович в 20-та минута.

Две минути по-късно българският нападател Валери Божинов изравни резултата. Негов силен удар мина между краката на противниковия вратар Будакович.

Божинов бе сменен в 65-та минута, а до тогава често тормозеше защитата на гостите. На сметката му бе записана и една греда в началото на второто полувреме.

Снимка: partizan.rs

Другият българин в отбора на Партизан - Иван Бандаловски остана резерва.

Това е трета загуба за белградския тим, който бе освиркан от собствените си "навиячи" в края на срещата.

След този мач "черно-белите" са на трета позиция в първенството със 17 точки, изоставайки от вечния си съперник Цървена звезда с 9 пункта. В следващия кръг на Божинов, Бандаловски и компания предстои гостуване на Вождовац.