Голямото чакане приключи! Акинфеев записа суха мрежа след 11 години

Стражът на ЦСКА Москва е допускал гол в 43 поредни срещи в Шампионска лига

Игор Акинфеев успя! Вратарят на ЦСКА Москва запази вратата си суха срещу АЕК в среща от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Руският тим победи с 2:0 като гост и чака спокоен реванша след седмица.

На пръв поглед това не е невероятно, но статистиката на руския страж казва друго. Акинфеев прекъсна негативна серия от 43 поредни мача в Шампионска лига, в които е вадил топката от своята мрежа.

За последно той не допусна попадение през далечната 2006 . На 1 ноември тогава ЦСКА направи равенство 0:0 с "Арсенал".

31-годишният страж е част от московския тим от самото начало на кариерата си. През 2003 г. той дебютира за ЦСКА, а от 2004 г. е под рамката на вратата и на националния отбор на Русия.

Въпреки допуснатите попадения, Акинфеев беше част от състава на "армейците", който през 2005 г. спечели Купата на УЕФА. Освен това стражът има в колекцията си по 6 титли, купи и суперкупи на Русия, а през 2013 г. беше избран за най-добър играч в първенството.