Грешна стъпка за Везенков и Барселона (ВИДЕО)

Българинът игра само 59 секунди при петата загуба на Барса в Евролигата

Испанският вицешампион Барселона допусна пета загуба в група "F" на втората групова фаза на Евролигата по баскетбол за мъже. В деветия кръг каталунците отстъпиха като гости на Химки (Русия) с 61:75 (14:24, 15:24, 14:13, 18:14) точки. Домакините водеха през целия мач, а на почивката имаха аванс от 48:29 точки.

Българският баскетболист Александър Везенков игра само 59 секунди като резерва за каталунците в края на втората четвърт и не успя да се разпише.

За победителите най-резултатен беше Алексей Швед с 16 точки, 4 борби и 5 аситенции. За Барселона се отличи Дъстин Долман с 14 точки и 7 борби.

Химки е на трето място в класирането в групата с 5 победи и 4 загуби, а Барселона е на пета позиция с 4-5. Лидер е ЦСКА Москва със 7-2.