Григор победи Роджър Федерер в страхотно шоу

Димитров се наложи в демонстративен мач в Ню Йорк

Getty Images/Guliver Photos

Григор Димитров победи Роджър Федерер в изключително атрактивен мач. Първата ни ракета се наложи с 2:1 сета в демонстративна среща, част от Световния ден на тениса.

В легендарната зала "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк Димитров спечели първата част 6:2 гейма, загуби втората с 1:6 и се наложи в третия сет със 7:5 гейма за около два часа игра.

Това беше първи успех за Григор над Федерер от четири мача помежду им. Победата няма да влезе в статистиката, но това не я прави по-малко престижна.

Срещата беше изпълнена със страхотни отигравания, а в една от почивките между геймовете Роджър Федерер дори даде кратко интервю, в което определи Григор като един от тенисистите, които ще доминират в следващите 10 години.

"Великолепно беше, забавлявах се срещу Роджър. За мен беше чест да играя в тази зала пред вас! Ще опитам да играя най-добрия си тенис в Индиън Уелс и Маями", заяви Димитров в интервюто на корта след победата.