Тенис

Публикувано в  

Гришо отпадна рано и в Рим, отново не преодоля Нишикори

Първата ни ракета загуби 3-часова битка

Гришо отпадна рано и в Рим, отново не преодоля Нишикори
 Снимка: Getty Images

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, приключи рано участието си на "Мастърс" турнира в Рим - още във втория кръг. Той отстъпи с 1:2 сета (7:6/4/, 5:7, 4:6) на Кей Нишикори (Япония) в оспорван двубой, продължил близо 3 часа.

Гришо започна мача с гейм на 0, а двубоят беше равностоен до 2:2. В петата част Нишикори поведе с 40-0, но успя да пробие едва с шестия си брейкбол. Впоследствие и двамата печелеха подаванията си, преди Димитров да пробие на 0. Първата ни ракета взе нов "чист" гейм, но японецът се добра до тайбрек, който Гришо спечели със 7:4.

Димитров проби пръв - в седмия гейм на втория сет, но не успя да затвърди. Стигна се до 5:5 и се задаваше нов тайбрек. Нишикори обаче проби Григор при 6:5 и изравни сетовете.

Двамата си размениха по един пробив в третия сет, но Гришо се пропука в края и Нишикори затвори частта с 6:4.

Така Григор, който днес става на 27 години, развали личния си празник, записвайки четвърта загуба от пет мача срещу първата ракета на Япония.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук