Спорт

Публикувано в  

Хамилтън спечели и Гран При на Унгария

Трети дубъл за "Мерцедес"

Хамилтън спечели и Гран При на Унгария
 

Трета поредна победа и общо пета рекордна в Гран При на Унгария днес спечели Люис Хамилтън. Съотборникът му в "Мерцедес" Нико Розберг дублира радостта в тима, а на третото стъпало стъпи Даниел Рикардо с Ред Бул.

Себастиан Фетел стана четвърти за "Ферари", а съотборникът му Кими Райконен води завладяваща битка за петата позиция с Макс Верстапен с втория "Ред Бул". Независимо от няколкото атаки, "Айсмен" не успя да пребори младока и преглътна шестото място. Алонсо, Сайнц, Ботас и Хюлкенберг оформиха Топ 10.

Хамилтън потегли отлично и се пребори за лидерската позиция още до първия завой, след което не изтърва челото до карирания флаг. Натрупа лек аванс и комфортно финишира пръв с две отбивания до бокса. И след смяната на гумите статуквото се запази – Хамилтън, Розберг, Верстапен.

В 57-та обиколка Райконен атакува Верстапен в битка за петото място, Макс на няколко пъти промени позицията си, вследствие на което между двамата се получи контакт и Кими изостана. Първият отпаднал бе Дженсън Бътън, който спря в 62-я тур. Райконен продължи с атаките, но младокът не допусна грешка и съхрани позицията си.

След 1 час 40мин и 30.115сек Хамилтън триумфира за пети път през сезона. Това бе общо 48-та победа в кариерата му, тя го изведе за първи път начело в класирането при пилотите. Люис стана първият пилот с пет успеха на "Хунгароринг". Второто място на Розберг донесе третият за годината дубъл за "Мерцедес".

Пилоти и отбори ще продължат борбата си още следващия уикенд, когато е Гран При на Германия на "Хокенхайм". После ще почиват до 28 август, когато на "Спа" ще се състезават за Гран При на Белгия.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук