Хърватия стяга куфарите за Русия. Спорна дузпа даде аванс на Швейцария

Реваншите са след три дни

Отборът на Хърватия победи убедително с 4:1 Гърция в първия мач от баражите за световното първенство по футбол в Русия догодина. Така "шахматистите" могат спокойно да дочакат реванша след три дни в Атина.

Домакините поведоха в 13-ата минута след точно изпълнена дузпа от Лука Модрич. Калинич удвои в 19-ата минута, а Сократис Папастатопулос върна едно попадение след половин час игра на "Максимир".

Само 3 минути по-късно обаче Иван Перишич възстанови преднината от два гола на Хърватия.

В началото на втората част гостите допуснаха грешка в защита, която доведе до четвърто попадение в тяхната врата, дело на Андрей Крамарич.

В друг бараж тази вечер Швейцария победи минимално Северна Ирландия със спорна дузпа.

Двата отбора направиха равностойно първо полувреме в Белфаст, а попадението на "кръстоносците" падна в 58-ата минута.

11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Кори Евънс след удар от далечна дистанция на Джердан Шакири. При въпросната ситуация ръката на Евънс бе плътно прилепена до тялото му, но въпреки това румънският съдия Овидиу Хацеган посочи бялата точка. Точен бе Рикардо Родригес.

Домакините се хвърлиха с всички сили да обръщат резултата, но така и не успяха да застрашат максимално вратата на Ян Зомер.

Решителният реванш на "Санкт Якоб Парк" в Базел е след три дни.