"Хебър" срази "Фридрихсхафен" за мечтан успех в Шампионската лига

Първа победа за българския тим в най-престижния волейболен турнир

Мечтана първа победа при дебютното участие на "Хебър" във волейболната Шампионска лига! В Пазарджик българският отбор срази германския "Фридрихсхафен" с 3:2 гейма (25:13, 18:25, 22:25, 25:11, 15:12).

Така "тигрите" зарадваха над 1500-те привърженици, които изпълниха залата в първия мач на тима у дома в турнира.

Срещата бе зрелищна, като "Хебър" отнесе гостите в първия и четвъртия гейм, но показа колебания във втората и третата част. Спорът се реши с драматичен тайбрек, в който двата тима се движеха точка за точка, но селекцията на Камило Плачи показа по-здрави нерви и успя да се наложи.

Над всички за "Хебър" беше италианецът Якопо Масари с 20 точки (3 аса, 63% ефективност в атака, 31% перфектно и 50% позитивно посрещане). Тодор Алексиев реализира 15 точки (2 блока, 62% ефективност в атака, 15% перфектно и 46% позитивно посрещане), а Брадли Гънтър добави 12 точки (3 аса, 41% ефективност в атака).

За гостите с най-много точки - 16, завърши Воин Чачич.

"Хебър" е трети в групата с актив от 2 точки след загуба и победа, докато "Фридрихсхафен" остава на дъното с две поражения. Води полският "Ястжебски" - безгрешен от началото на сезона в Шампионската лига.

Стартовите състави

"Хебър": Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев, Теодор Салпаров – либеро (Стойко Ненчев, Мартин Симеонов, Иван Станев, Дейвид Кръстев)

"Фридрихсхафен": Деян Винчич, Лукас Маазе, Даниел Муниз, Воин Чачич, Маркус Бьоме, Андрий Аганиц - Блейър Бан-либеро (Лусиано Весентин, Щефан Тил)