Интер ще играе в Лига Европа

„Нерадзурите” победиха Емполи с 2:1

Интер си гарантира участие в Лига Европа през следващия сезон. "Нерадзурите" се завръщат в европейските клубни турнири, след като си гарантираха 4-то място в крайното класиране на Серия "А".

В последния си мач на свой терен за сезона възпитаниците на Роберто Манчини победиха Емполи с 2:1.

Мауро Икарди даде аванс на Интер в 12-та минута с 16-я си гол за сезона, като се възползва от асистенция на Перишич. В 36-та обаче, добра атака на Емполи завърши с изравнителен гол. Макароне подаде на Пучарели и той направи 1:1.

Много скоро след това Иван Перишич вкара втори гол за Интер, добивайки топката във вратата след спасен удар на Йоветич.

През второто полувреме домакините почти не застрашиха вратата на съперниците си, а Мауро Икарди се контузи и напусна принудително в 65-та минута.

В самия край Андреа Коста можеше да вкара изравнителен гол за Емполи, но ударът му мина на сантиметри встрани.

Интер не може да бъде стигнат от Фиорентина в крайното класиране и с 4-то си място ще участва в групите на Лига Европа идната есен.