Испания надигра Италия, но си тръгна само с точка (ГАЛЕРИЯ)

Вижте всички резултати от тазвечершните световни квалификации в зона "Европа"

Италия и Испания завършиха наравно 1:1 в среща от група "G" на световните квалификации, играна пред 41 000 зрители на "Ювентус Стейдиъм" в Торино.

През първата част Испания доминираше и притискаше домакините в тяхното наказателно поле. Под ръководството на новоназначения си селекционер Джанпиеро Вентура "адзурите" пък предимно се защитаваха и разчитаха на контраатаки, но бяха твърде безидейни в предни позиции.

Все пак до почивката нулевото равенство се запази.

През втората част Испания продължи да бъде по-активния от двата тима. Иберийците откриха резултата в 55' минута, когато Виктор Витоло се възползва от неразчетено излизане на стража Джанлуиджи Буфон и реализира.

Голът накара Италия да погледне по-смело напред. В 82' домакините изравниха след точно изпълнена дузпа от полузащитника на "Рома" Даниеле Де Роси. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Серхио Рамос срещу Едер.

До края нямаше нищо опасно пред двете врати и точките бяха поделени. Така Испания и Италия имат по 4 в актива си, което им отрежда съответно втора и трета позиция във временното класиране в група G. Лидер е Албания с 6 точки.

Всички резултати от световните квалификации в зона "Европа", играни тази вечер

Група D

Австрия - Уелс 2:2 (Арнаутович 28', 48'; Алън 22', 45' Вимер автогол)

Ирландия - Грузия 1:0 (Коулман 56')

Молдова - Сърбия 0:3 (Костич 19', Иванович 37, Тадич 59')

Група G

Македония - Израел 1:2 (Несторовски 63', Хемед 25', Бен Хайм 43')

Лихтенщайн - Албания (Йеле 11' автогол, Балай 71')

Група I

Исландия - Финландия 3:2 (Арнасон 37', Финбогасон 90', Рагнар Сигурдсон 90'+; Пуки 21', Льод 39')

Косово - Хърватия 0:6 (Манджукич 6', 24', 35', Матей Митрович 68', Перишич 85', Калинич 90')

Турция - Украйна 2:2 (Туфан 45', Чалханоглу 81'; Ярмоленко 24', Кравец 27')