Историческо: Жена коментира мач от световното

Наложи се да гледам без звук, оплака се Джон Тери

Кристиано Роналдо може и да счупи куп рекорди при победата на Португалия с 1:0 над Мароко, но мачът ще остане в историята с още едно знаменателно събитие. За първи път в историята двубой от световното първенство бе коментиран от жена. Името й е Вики Спаркс, а телевизията, която й гласува доверие, е британската Би Би Си.

Спаркс трябваше да изчака само 4 минути, преди да коментира и първия си гол в ефир - попадението на Роналдо с глава, което се оказа и единствено в срещата. "Не беше ли ясно, че така ще стане", възкликна тя, докато звездата празнуваше за четвърти път от началото на турнира.

Изявите на Вики обаче не получиха одобрението на Джон Тери. Бившият капитан на английския национален отбор написа в социалните мрежи, че му се е наложило да гледа двубоя без звук.