Ивелин Попов донесе победата на "Спартак" в столичното дерби (ВИДЕО)

Тимът на българския национал се изкачи начело в първенството

Facebook

"Спартак" Москва спечели столичното дерби срещу "Локомотив" с 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на българския национал Ивелин Попов, който се превърна в героя на своя тим.

Халфът започна като титуляр и се разписа във вратата на съперника в 25-ата минута. Попов започна атака от фланга, подаде на дясно на Куинси Промес, който се вклини в наказателното поле. Холандецът се огледа добре и точно подаде към точката за изпълнение на дузпа, където Ивелин Попов падайки с летящ плонж заби топката в близкия ъгъл, изненадвайки вратаря Маринато Гийерме.

Българинът беше заменен в 66-ата минута, а преди това на три пъти можеше да помогне на своите да вкарат втори гол. В 37-ата минута негов пас с глава към Зе Луиш не беше оползотворен. В 55-ата минута пък негов далечен удар беше пресечен от защитата на "Локомотив".

Това е първото поражение за "Локомотив" в първенството, а с успеха си спартаковци излязоха начело в класирането с 16 точки, на 2 пред ЦСКА и с 5 повече от "Амкар" Перм.