Изненадваща загуба за Мъри в Индиън Уелс

Вавринка и Бердих продължават напред

Getty Images/Guliver Photos

Поставеният под номер 2 в схемата Анди Мъри изненадващо отпадна от тенис турнира  "Мастърс" в Индиан Уелс след загуба с 4-6, 6-4 и 6-7 от Федерико Делбонис.

Това беше най-голямата победа в кариерата на аржентинеца, който победи Роджър Федерер на полуфиналите на турнира в Хамбург преди три сезона.

Мъри поведе с 4-1 в третия решителен сет, но допусна изравняване до 4-4. Делбинис постигна нов пробив за 6-5, но след това загуби гейма, в който беше на начален удар. Британският тенисист поведе с 3-2 в тайбрека, но 25-годишният аржентинец спечели следващите пет точки, завършвайки тежкия мач за 166 минути.

Анди Мъри участва за първи път на турнир, след като стана баща на дъщеря през февруари. Най-доброто класиране на шотландеца на престижния турнир в щата Калифорния е финал през 2009 година, а след това достигна до четвъртфиналите пет пъти.

Следващият съперник на Федерико Делбонис е Гаел Монфис, който победи лесно с 6-1, 6-3 испанеца Алберт Рамос .

Номер 3 Станислас Вавринка преодоля третия като отстрани руснака Андрей Кузнецов със  6-4, 7-5 .

Томаш Бердих спечели с 2-0 сета срещу Борна Чорич.