Ясни са шест от отборите в следващата фаза на Евролигата (ВИДЕО)

Остават три кръга до плейофите

Станаха ясни шест от отборите, които продължават напред в баскетболната Евролига. До този момент "Реал" Мадрид, ЦСКА Москва и "Олимпиакос" си бяха осигурили участие в следващата фаза, а след успеха на "армейците" с 95:85 над "Дарушшафака" място в плейофите три кръга преди края намериха и тимовете на "Фенербахче", "Баскония" и "Панатинайкос".

Милош Теодосич вкара 20 точки за ЦСКА Москва, а по 17 добавиха Нандо де Коло и Кайл Хайнс.

За "Дарушшафака" с 26 точки най-полезен бе Скоти Уилбекин.

"Олимпиакос" постигна драматична победа с 66:64 след продължение над "Цървена звезда" като гост в голямото балканско дерби от 27-мия кръг.

Гостите от Пирея водеха с 30:17 на почивката, но "звездашите" поведоха с 1 точка преди началото на последната четвърт, след като спечелиха третата част с 26:12.

Йоргос Принтезис се превърна в герой за гръцкия тим, реализирайки за 66:64 три секунди преди края на продължението.

С успеха "Олимпиакос" си осигури и домакинско предимство в четвъртфиналите на турнира.

Костас Папаниколау бе най-резултатен за победителите със 17 точки, 16 прибави Димитрос Аграванис, а с 15 завърши Принтезис.

За "Цървена звезда" Марко Гудурич вкара 14 точки.

В последния мач за вечерта "Галатасарай" победи "Уникс" Казан със 75:67.

Джон Диблер вкара 17 точки за турския гранд, докато за руския тим Кийт Лангфорд завърши с 24.