Юношите на България до 19 години завършиха със загуба квалификациите за Евро 2016

България претърпя поражение с 1:2 от Шотландия

Юношите на България до 19 години отстъпиха с 1:2 на Шотландия в последен мач от Елитния квалификационен кръг за Евро 2016. Загубата остави отбора ни на последно място в групата, без спечелена точка.

Райън Харди откри за гостите след четвърт час игра, но седем минути преди почивката Александър Георгиев изравни резултата след подаване на Божидар Краев.

Шотландия стигна до първия си успех в групата с попадение на Грег Килти в 78-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Венцислав Керчев.

Първи в групата завърши съставът на Хърватия, който днес победи с 4:0 Белгия и след пълен актив от 9 точки се класира за Евро 2016. "Червените дяволи" завършват на втора позиция с 6 точки, Шотландия е с 3 на третото място, а България зае четвъртото място след 0 точки и голова разлика 1:4.