"Юве" на полуфинал за Купата на Италия след победа над "Торино"

"Бианконерите" ще играят срещу "Аталанта" в следващия етап

"Ювентус" спечели с 2:0 градското дерби с "Торино" и се класира за полуфиналите в турнира за купата на Италия.

"Бианконерите" стигнаха до успеха с по един гол през двете полувремена, а автори на попаденията бяха Дъглас Коща и Марио Манджукич.

Коща даде аванс на домакините в 15-ата минута с мощен изстрел от границата на наказателното поле, а две минути по-късно гредата спаси "Ювентус" от изравняване след удар М'Байе Нианг.

Вторият гол в срещата падна в 67-мата минута, когато Пауло Дибала изведе Марио Манджукич и нападателят реализира с елегантен прехвърлящ удар. Гостите от "Торино" обаче имаха справедливи искания голът да бъде отменен, тъй като имаше очевидно нарушение срещу техен играч точно преди паса към Манджукич, но съдийско решение в тяхна полза така и не последва.

В полуфиналите "Ювентус", който е носител на трофея в последните 3 сезона, се изправя срещу "Аталанта", докато в другия поток се срещат "Лацио" и "Милан". Полуфиналните срещи, които са на разменено гостуване, ще се играят на 31 януари и 28 февруари, а финалът е на 9 май в Рим.