Ювентус изнесе лекция на Борусия и се класира на четвъртфиналите в Шампионска лига

Два гола на Тевес и един на Мората пратиха бианконерите в следващата фаза на турнира

Getty Images/Guliver Photos

Ювентус изигра изключително силен мач срещу Борусия в Дортмунд и стигна до успех с 3:0, като резултатът можеше да бъде дори и по-категоричен. Шампионът на Италия поведе в резултата още в третата минута след изключителен гол на Карлос Тевес, а малко след това Лихщайнер направи пропуск. В 27-ата минута Пол Погба беше принудително сменен от Андреа Бардзали заради травма, а в средата на второто полувреме Алваро Мората вкара втори гол. Крайното 3:0 оформи Карлос Тевес в 79-ата минута. Жребият за четвъртфиналите ще бъде изтеглен в петък в 13 часа и ще бъде предаван пряко по bTV Action и на voyo.bg.