Как се празнува гол след 14-годишна суша? (ВИДЕО)

Отборът на Сан Марино загуби, но имаше и повод за радост

Отборът на Сан Марино загуби гостуването си на Литва от последния кръг на евроквалификациите в група "Е", но въпреки това имаше огромен повод за радост.

Футболистите на малката държава успяха да реализират попадение на чужд терен след цели 14 години суша. В 55-та минута Матео Ватиоли прати коженото кълбо в мрежата на домакините след изпълнение на пряк свободен удър и направи резултата 1:1. Последваха невиждани празненства, като цялата скамейка на Сан Марино се изсипа на терена, за да поздрави голмайстора.

Отборът на Литва обаче не допусна изненада и отбеляза победно попадение в началото на 6-минутното продължение.

След бурното отзнаменуване на гола, за футболните привърженици остана само надеждата, че Сан Марино скоро ще постигне победа на чужд терен и ще я отпразнува подобаващо.