Камбуров и Марчев развалиха празника на русенци

"Дунав" с първи домакинство в елита от 1991 г.

"Локомотив" Пловдив спечели с 3:2 гостуването си на "Дунав" в мач от 30-я кръг на Първа лига. Двата гола на Веселин Марчев и историческото попадение на Мартин Камбуров развалиха празника на русенци.

12 000 зрители се събраха на градския стадион в чест на първото домакинство на "драконите" в елита от 1991 г.

В 6-ата минута спортното съоръжение изригна, след като Бранимир Костадинов бе точен за 1:0. Радостта на зрители по трибуните бе кратна, защото в 11-ата минута Веселин Марчев изравни за 1:1.

В 57-ата минута гостите поведоха с 2:1. Мартин Камбуров отбеляза 185-ия си гол в родния елита, с което изравни Христо Бонев като най-резултатен футболист в историята на "смърфовете".

Марчев вкара второто си попадеие в мача за 3:1 в 86-ата минута. Минута по-късно същото стори и Костадинов, оформяйки крайното 3:2.

"Локомотив" остава на последното място в първата шестица с 42 точки, докато "Дунав" е пети с три точки пред пловдивските "железничари".