Камбуров наказа любимия си "Локомотив" насред Пловдив

Голаджията откри резултата в пловдивския квартал "Лаута", но показа уважение към бившия си клуб

В среща от 25-ия кръг на Първа лига "Берое" победи "Локомотив" Пловдив с 2:1 на "Лаута". В герои за заралии се превърнаха Мартин Камбуров и Педро Еуженио през втората част.

Двубоят започна с мудно. В осмата минута бе първата по-сериозна опасност пред някоя от двете врати, като след корнер за "черно-белите" Елитон центрира топката, но защитата се справи с опасността. 26 минути след началото на срещата Педро Еуженио изпълни фаул, след изпълнението имаше леко разбъркване, но отбраната на "смърфовете" съумя да изчисти топката.

В 34-ата минута късметът и бързата реакция на Илко Пиргов покриха "Локомотив". След късо изпълнение Еуженио намери Бригидо, който навлезе в наказателното поле и отправи диагонален изстрел, като стражът на домакините докосна топката, която се удари и в горната греда. 4 минути по-късно "черно-белите" претендираха за дузпа, след като при центриране от фаул бе намерен Везалов, след чийто удар с глава топката срещна ръката на Мартин Райнов, но тя бе долепена до тялото, а и изстрелът бе от много близко разстояние.

Във второто полувреме "Локомотив" започна по-офанзивно, като в 57-ата минута Елитон стреля много силно, ала умело отбиване на Душан Перниш предотврати гола.

В 59-ата минута Карлос Охене си помогна с ръка срещу Игор Банович. Съдията даде нарушение, а футболистът на "Берое" разкара топката, с което разгневи резервата Симеон Райков, който изрита играча. За своето действие получи директен червен картон.

В 67-ата минута резултатът бе открит, а в центъра на вниманието бе Мартин Камбуров, който реализира своя 198-ми гол в елита. Нападателят на "Берое" се прекръсти и не показа никакви жестове на радост в знак на уважение към бившия си клуб. Девет минути по-късно авансът бе удвоен. Борислав Цонев изведе Педро Еуженио, който с елегантно движение мина през защитник на "Локомотив" и с прецизен удар вкара покрай Илко Пиргов, с което оформи крайното 2:0.

С успеха си "Берое" събра 44 точки и се приближи на 5 от третия "Левски", който е с мач по-малко. "Локомотив", който няма шанс да влезе в първата шестица, запази своето седмо място с 28 пункта. До края на редовния сезон остава един кръг.

Състави

"Локомотив": Илко Пиргов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Муса Мухамед, Янко Ангелов (84-Васил Иванов), Елитон (77-Парвиз Умарбаев), Игор Банович, Веселин Марчев, Димо Бакалов (73-Филип Михалевич), Абделхаким Буна и Анте Аралица

"Берое": Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Мартин Райнов, Карлос Охене, Мартин Камбуров (83-Серджиу Негрут), Марко Адамович, Рубен Бригидо (64-Борислав Цонев), Матеус Леони (79-Георги Динков), Камен Хаджиев и Педро Еуженио.