Каземиро донесе успеха на "Реал" Мадрид срещу "Атлетик"

"Белите" вече водят с пет точки пред "Барселона"

"Реал" Мадрид победи с 2:1 "Атлетик" Билбао в едно от дербитата на 28-мия кръг в испанската Ла Лига. С успеха играчите на Зинедин Зидан събраха 65 точки и поведоха с 5 пред вечния съперник "Барселона", който обаче е с мач по-малко. Загубата пък остави "Атлетик" на седмо място с 44 точки.

Карим Бензема откри резултата в 25-ата минута, когато засече подаване на Кристиано Роналдо. Ариц Адуриц възстанови равенството в 65-ата минута с удар с глава от непосредствена близост.

Радостта на домакините обаче се запази твърде кратко, тъй като само три минути по-късно "Реал" стигна до победния гол.

Центриране от корнер бе отклонено от Роналдо към задната греда, където напълно непокритият Каземиро с лекота вкара за 2:1.