Катрин Тасева остана осма на лента

И двете български индивидуални гимнастички ще участват в многобоя

Facebook

Катрин Тасева остана на осмо място във финала на лента на световното първенство по художествена гимнастика в Пезаро, Италия.

Българската представителка получи оценка 13,700. Той се дължи на изпускане извън терена.

Така Тасева, за която това е дебют на световно първенство, остана последна във финала. Първите две места си разделиха руските близначки Арина (18,300) и Дина (17,200) Аверини. Трета е Линой Ашрам от Израел (16,650).

И двете ни индивидуални гимнастички - Катрин Тасева и Невяна Владинова, ще участват в битката за медали в многобоя утре (1 септември). В квалификациите Неви е четвърта, а Кати - осма.

България вече има един медал от световното първенство. Владинова спечели бронз на топка вчера (30 август).

Ансамбълът ни пък започва участието си на 2 септември.