Кевин Дюрант доближи "Голдън Стейт" на победа от нова титла (ВИДЕО)

Отборът от Калифорния вече води с 3:0 успеха във финалния плейоф

Кевин Дюрант реализира 43 точки, включително и тройка в последната минута, за победата на миналогодишния шампион "Голдън Стейт" със 110:102 при гостуването на "Кливланд Кавалиърс" в мач номер три от финалните плейофи в Националната баскетболна асоциация.

Отборът от Калифорния е съвсем близо до спечелване на трета титла в последните четири сезона в НБА, а Дюрант постави личен рекорд в плейофиоте с реализираните си 43 точки.

Тройката от далечна дистанция на звездата на "Уориърс" осигури преднина за гостите от 106:100.

Леброн Джеймс беше най-резултатен за "Кавалиърс" с 33 точки, а съотборникът му Кевин Лав добави още 20 точки.

"Кливланд" поведе с шест точки след първите два периода на двубоя, но "Голдън Стейт" обърна развоя на събитията в своя полза в третата част.

В общо 131 случая на финалите в НБА, когато един отбор изостава с 0:3 победи, никога не печели титлата.
Стеф Къри и Клей Томпсън завършиха с по 10 точки за състава на "Голдън Стейт".

Четвъртият двубой между "Уориърс" и "Кливланд" ще се играе в петък срещу събота българско време.