Кои отбори стигнаха до полуфиналите на Евро 2016

Зрелищни мачове ще определят двата най-добри отбора на европейското първенство

С победата на Франция над Исландия с 5:2 бе определен и последният полуфиналист на Евро 2016.

Полуфиналните двойки са: Португалия - Уелс и Германия - Франция.

Португалия стана първият отбор, който се класира за топ 4 на тазгодишното първенство

На четвъртфинала Роналдо и компания победиха Полша след изпълнение на дузпи. След редовното време и продълженията резултатът бе 1:1.

Съперникът на Португалия бе определен от мача между Уелс и Белгия.

В него "драконите" победиха "червените дяволи" с 3:1 и за първи път в историята си се класираха за 1/2 на голям футболен форум.

Финал преди финала. Така специалистите определиха 1/4 среща между Германия и Италия. Мегасблъсъкът завърши при резултат 1:1 в редовното време и в последвалите продължения. Победителят бе определен сред изпълнение на дузпи. А радостта бе за Германия.

Съперник на Бундестима за място на финала е домакинът Франция, който преодоля голямата изненада на Евро 2016 - Исландия.

Първият полуфинал между Португалия и Уелс е на 6 юли (сряда), а вторият, който противопоставя Германия и Франция, е на 7 юли (четвъртък).