Кристиано Роналдо №1 в Шампионска лига с 80 гола (ВИДЕО)

Португалецът отбеляза три попадения за победата над Шахтьор с 4:0

Реал Мадрид стартира с убедителна победа новата кампания в Шампионска лига. "Белите" започнаха силно мача с Шахтьор Донецк, но направиха няколко пропуска и едва след груба грешка на вратаря на гостите Андрий Пятов откриха резултата в 30-ата минута. Голът отбеляза Карим Бензема.

Пет минути след началото на второто полувреме Тарас Степаненко получи втори жълт картон и гостите останаха в намален състав. Малко след това скандална дузпа позволи на Реал да удвои преднината си, а огромна роля за погрешното решение на съдиите изигра самият Кристиано Роналдо. Португалецът шутира, топката се отби от гърба на Дарио Сърна, но претенциите на Роналдо подлъгаха съдиите и те отсъдиха дузпа, която той вкара за 2:0.

В 63-ата минута Роналдо отново бе точен от бялата точка и така стана футболиста с най-много голове от дузпи в Шампионска лига – 11. Своя хеттрик португалецът оформи малко преди края на мача и така оглави листата на голмайсторите в турнира с 80 попадения, три повече от Лионел Меси.

В следващия кръг Реал Мадрид гостува на Малмьо.