Лесна победа за българския национален отбор срещу Албания

"Лъвовете" делят първото място в групата с Македония

cev.lu

Българският национален отбор по волейбол победи Албания с 3:0 (25:17, 25:17, 25:15) във втория си мач от Група "А" на Европейската лига. Пред около 1000 зрители в зала "Конгресна" във Варна играчите на Мирослав Живков не допуснаха изненада срещу друг от дебютантите в турнира и записаха далеч по-лесен успех от този срещу Дания в първия ден на надпреварата.

По 11 точки за успеха отбелязаха Мартин Атанасов и Велизар Чернокожев. 9 добави Златко Кьосев, който приключи мача с много силни показатели в посрещане - 87% позитивно и 50% отлично. За гостите по 8 точки реализираха Газменд Хюсай и Енеа Джелати.

В другия мач от групата Македония победи Дания с 3:2 в изпълнен с обрати и напрежение сблсъсък, който продължи 2 часа и 26 минути.

Така преди последните срещи днес България и Македония си делят първото място с по 5 точки. Трети е Дания с 2, а на четвърто е Албания с 0.