Спорт

Публикувано в  

Левски без подкрепа от Сектор "Б" за два мача (ВИДЕО)

Една среща при закрити врата за "сините" заради ударения делегат

Левски без подкрепа от Сектор
 Снимка: levski.bg

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наказа Левски за ексцесиите по време и след мача от четвъртфиналите за Купата на България срещу Литекс.

Сектор "Б", в който се събрат най-върлите привърженици на "сините", ще бъде затворен за два мача, реши комисията.

"За нанесен удар на служебно лице, на основание чл.37, ал.1, т.7, б.Б и във връзка с чл. 37, ал.1, т. 21, б.Б и В и във връзка с  чл.16, ал.3 от ДП 2015/2016  ДК наказва ПФК „Левски” гр. София със затваряне на сектор „Б” за 2 срещи и имуществена санкция  10 000 лева.

Изтърпяването на наказанието ще е както следва: първите две домакински срещи следва да бъде затворен сектор „Б”, съответно в третата домакинска среща забрана за игра пред публика на стадион „Георги Аспарухов”, се казва в доклада.

"Сините" са наказани и с една домакинска среща при закрити врата заради ударения с камък съдийски делегат по време на прекъснатата среща от първенството отново срещу ловчанлии, този път на стадион "Георги Аспарухов":

"За хвърлени предмети, на основание чл.37, ал1, т.4, б.Б, предложение 2 ДК наказва ПФК „Левски” гр. София с лишаване от домакинство за 1 среща  и във връзка с чл. 37, ал.1, т. 21, б.В от ДП 2015/2016 – се заменя със забрана за игра пред публика и имуществена санкция в размер на 4000 лева"

Ето какво каза председателят на Дисциплинарната комисия Юрий Кучев на пресконференцията след заседанието:

Заради драматичната развръзка на сблъсъка, който завърши с изваждане от терена на гостите в края на първото полувреме, Литекс пък бе изхвърлен от елитната ни футболна група.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук