„Левски” – „Марибор” на живо по минути

Гледайте завръщането на „сините” в европейските турнири по bTV Action

Отборът на „Левски” се завръща в европейските турнири след тригодишна пауза. „Сините” имат лоши спомени от последното си участие в квалификационната фаза на турнира Лига Европа, когато отпаднаха от Иртиш (Павлодар) още в първия квалификационен кръг.

Сега софийският тим започва надпреварата от второто ниво, но съперникът е далеч по-класен. Отборът на „Марибор” е чест участник в групите на „Лига Европа”, а през сезон 2014/2015 участва сред топ отборите в Шампионската лига, като постигна три престижни равенства в групите.

Очаква се треньорът на „сините” Люпко Петрович да започне срещата със схема на игра 4-1-4-1, която да неутрализира опасните играчи на съперника и да донесе комфортен резултат преди реванша в София.

Най-опасният футболист на домакините от „Марибор” е капитанът Маркус Таварес, който има 141 гола в над 300 мача за тима.

Друго предимство на словенците са верните фенове. Фен фракцията „Виола Марибор” подкрепя тима си навсякъде, включително и на домакинския терен „Людски врът”.

„Левски” обаче не отстъпва по този показател. В Словения се очакват около 1200 фенове от България, които да се противопоставят достойно на агитката на „Марибор”. „Сините” привърженици вече спечелиха една победа – подобриха рекорда за най-многобройно присъствие на чужди фенове на стадиона на „виолетовите”.

Мачът може да гледате пряко в ефира на bTV Action, а тук – да следите всичко най-интересно, което се случва в Марибор.

Стартови състави:

"Марибор": Ясмин Ханданович, Адис Ходжич, Ерик Янза, Марко Шулер, Блаж Връховец, Синтайеху Салалич, Маркус Таварес (капитан), Дино Хотич, Миливое Новакович, Марван Кабха, Денис Шме

"Левски": Боян Йоргачевич, Димитър Пиргов, Александър Др. Александров, Франсис Нар, Джереми Де Ноойер, Венцислав Христов, Веселин Минев (капитан), Роман Прохазка, Антонио Аниете, Александър Ем. Александров, Георги Костадинов

1-ва минута - "Левски" започва мача в резервния си жълт екип, а домакините са в традиционно лилаво. Първата топка е за "Марибор"

Снимка: bTV

2-ра минута - Първа по-сериозна атака за домакините, дело на бившият футболист на "Литекс" - Миливое Новакович

13-та минута - Първи удар на "Левски" към вратата на "Марибор". Джереми Де Ноойер стреля силно, но неточно.

17-та минута - Първи корнер за "сините". Ал. Александров игра с глава, но нямаше опасност за вратаря на на "Марибор"

20-та минута - Удар на Хотич по посока на вратата на "Левски". Топката минава далеч от страничната греда.

25-та минута - Защитникът Ал. Александров отне топката чисто, но капитанът на словенците Таварес падна лошо.

Снимка: Facebook

28-ма минута - Удар на Антонио Аниете по посока Ханданович, но твърде слаб.

30-та минута - Първи жълт картон в срещата! Той е за нападателя на "Левски" Венцислав Христов, който закъсня с шпагата към Хотич.

35-та минута - Опасно върната топка към Ханданович, но той се намеси адекватно.

35-та минута - Втори жълт картон! Този път за Георги Костадинов

37-ма минута - Миливое Новакович е фаулиран пред наказателното поле на "Левски", но прекия свободен удар не носи опасност за Боян Йоргачевич

44-та минута - Най-чистото положение за "Левски". Франсис Нар с опит за центриране, но Ханданович лови

Край на първото полувреме! След 45 минути, резултатът е 0:0.

45-та минута - начало на второто полувреме.

Смяна в "Марибор": Грегор Байде и Даре Вършич на мястото на Синтайеху Салалич и Блаж Връховец

53-та минута - "Левски" е по-атакуващият отбор на терена, но не могат да организират опасност пред вратата на съперника

56-та минута - Таварес овладя в наказателното поле на "Левски", а шутът му беше доста неточен

62-ра минута - Центриране на Янжа зад гърба на Ал. Александров, но в наказателното поле нямаше негов съотборник

65-та минута - Пореден жълт картон за "Левски"! Този път за вратаря Боян Йоргачевич за забавяне на играта

68-ма минута - Опасен удар на Таварес, право в ръцете на Йоргачевич

Първа смяна за "Левски": На мястото на Венцислав Христов влиза Бабатунде Адениджи

Последна смяна за "Марибор": Съни Омореджи на мястото на Миливое Новакович.

78-ма минута - Страхотен пропуск за "сините"! Адениджи се озова на добра позиция срещу Ханданович, но стражът спаси

82-ра минута - ГРЕДА! След корнер на "Марибор", капитанът Таварес нацелва горната част на вратата

Смяна в "Левски": Мики Орачев влиза на мястото на Антонио Аниете

90-та минута - 4 минути продължение на срещата

92-ра минута - слаб удар на Кабха, който не затрудни Йоргачевич

93-та минута - Георги Костадинов пропуска за "сините" след центриране на Франсис Нар. Топката минава на сантиметри от словенската врата

Край на срещата! "Левски" си тръгва от Словения с първо равенство (0:0) и комфортен резултат преди реванша в София на 21 юли, който ще може да наблюдавате пряко по bTV.