Левски отпадна за Купата. Литекс триумфира с 10 души

Скандално съдийство беляза четвъртфинала

Литекс отстрани Левски от турнира за Купата на България след като постигна победа с 3:0 в първа четвъртфинална среща. И трите попадения паднаха в двете 15-минутни продължения на срещата, след като редовното време завърши с нулево равенство.

Арсенио Нунеш откри резултата в 101-ата минута. Кирил Десподов в 109-ата удвои, а три минути по-късно направи 3:0.

Целият мач бе наситен с положение и пред двете врати, а съдийската бригада допусна сериозни грешки.

Първата спорна ситуация дойде в 32-та минута, когато Владимир Гаджев прати топката във вратата на ловчанлии, но голът бе отменен заради несъществуваща засада. в 64-та минута от игра бе отстранен Елтон от домакините, който фаулира откъснатия се в предни позиции Бедоя. Десетина минути по-късно Асприля от Литекс проби отлично в наказателното поле и Карнер го фаулира, но Тасков даде знак играта да продължи, вместо да посочи бялата точка.

ЛИТЕКС - ЛЕВСКИ 3:0
1:0 Арсенио (101)
2:0 Десподов (109)
3:0 Десподов (112)