Лионел Меси донесе победа на Аржентина в дербито с Уругвай (ВИДЕО)

Двата тима изиграха мач от квалификациите за световното първенство в Русия

Лионел Меси донесе победата на Аржентина над Уругвай в мача от квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г. "Гаучосите" се наложиха с минималното 1:0 и оглавиха групата в зона Южна Америка.

Срещата беше първа на звездата на "Барселона" с националната фланелка, след като обяви, че се отказва от тима след загубата на финала на Копа Америка през юни.

Той отбеляза и единственото попадение в дербито. В 42-та минута Меси шутира извън наказателното поле, топката тупна коварно пред стража Фернандо Муслера и влезе във вратата.

Малко преди това аржентинецът Пауло Дибала получи червен картон заради закъсняло влизане в краката на съперника.

Единственото по-опасно положение за отбора на Уругвай беше дело на Луис Суарес през първото полувреме, но вратарят на домакините улови топката.