Литекс отпадна от Лига Европа след победа

"Оранжевите" спечелиха с 2-1 реванша с Дъошгъор

Литекс успя да победи Дъошгъор с 2-1 в реванша,но след загубата с 0-2 преди седмица отпадна от Лига Европа.Футболистите на Красимир Балъков се представиха по-добре в сравнение с първия двубоя,но направиха обрат чак в края на срещата.Домакините от Унгария откриха резултата в 38-ата минута.Тогава шотландския съдия Хени отсъди дузпа за нарушение на Бумал в наказателното поле,която Андраш Гостуни превърна в гол.В 80-ата минута Вилмар Джордан получи топката в отлична позиция и реализира изравнително попадение. Само 4 минути по-късно Литекс също получи дузпа.Зад топката застана Джордан , който не сгреши и донесе успеха на оранжевите.В края на двубоя Красимир Балъков беше изгонен от резервната скамейка заради невъздържана реакция.