"Локо" Пловдив разгроми "Берое" за първа победа през 2019 г.

Обрат, червен картон и пет гола на "Лаута"

Отборът на "Локомотив" Пловдив записа първи успех след зимната пауза. "Смърфовете" победиха с 4:1 гостуващия "Берое" след обрат и червен картон за гостите.

В 22-ата минута Рубен Брижидо откри резултата за "Берое" след асистенция на Иван Бандаловски. 8 минути по-късно Димитър Везалов се възползва от хаос в отбраната на гостите и изравни.

Малко след това тимът на Александър Томаш остана с човек по-малко след грозна проява на Карлос Охене, който се опита да ритне без топка Парвиз Умарбаев.

Домакините стигнаха до пълен обрат още преди почивката благодарение на гол на Един Бахтич. През второто полувреме играчите на "Берое" имаха претенции за дузпа след остро влизане на Стивън Езе, но главният съдия не посочи бялата точка. Димитър Илиев реализира трети гол за пловдивчани, а крайният резултат оформи Ален Ожболт.

Отбраната на "Берое" допусна повече от един гол за втори път през този сезон.

След тази победа "Локо" заема 9-о място в Първа лига с актив от 29 точки. Старозагорци са пети с 42 точки.