Локо се събуди срещу Левски

"Смърфовете" постигнаха минимална победа

levski.bg

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна първа победа в първенството, след като вчера надви Левски с 1:0 в мач от 6-тия кръг.

Дебют за "сините" направи нападателят Умар Диаби, който бе картотекиран след разрешение от ФИФА.

Първото полувреме на двубоя бе изпълнено с доста положение и пред двете врати. За Левски Атанас Курдов и Борислав Цонев бяха близо до откриване на резултата. За домакините Зоран Балдовалиев имаше щанс да отбележи в 18-та минута, но вратарят Йоргачевич спаси.

Единственото попадение бе отбелязано в началото на второто полувреме, когато Винсент Карагерен прати топката в мрежата на гостите, след грешка в "синята" защита. До края на срещата последваха две греди: в 78-та минута на Мартин Камбуров от Локомотив и в 88-та на Мигел Бедоя, който пропусна да изравни. В самия край на мача Аймен Белаид от Левски бе изгонен след втори жълт картон.

След загубата Левски е на шесто място във временното класиране. Локомотив пък е предпоследен с 5 точки.