"Лудогорец" и "Шахтьор" със зрелищно реми

Двата тима направиха 2:2 в контролна среща в Турция

"Лудогорец" завърши 2:2 срещу лидера в украинското първенство и шампион на страната "Шахтьор" Донецк в контролна среща, играна в турския курорт Белек.

Марселиньо и Жоао Пауло отбеляза головете за "орлите", като разградчани записаха и три греди.

Още в началото Натанаел стреля опасно, но топката срещна напречната греда. Малко по-късно Клаудиу Кешеру пропусна чисто положение за гол, но логично "Лудогорец" стигна до попадение в 42-а минута. Точен бе Марселиньо, който реализира на празна врата след хубав пробив на Сисиньо.

Веднага след почивката отново гредата спаси "Шахтьор" след центриране на Джоди Лукоки, а при добавката Горалски не успя да вкара за "орлите".

"Шахтьор" успя да обърне резултата с попадения на Александър Зубков в 57-а и Ферейра в 63-а минути.

Между двете попадения гредата за трети път спаси вратата на украинците, след като пробив на Върджил Мисиджан завърши с центриране към Жоао Пауло, но играч на "Шахтьор" изби топката в левия страничен стълб.

"Лудогорец" изравни за 2:2 в 70-а минута, когато Горалски изведе Жоао Пауло и бразилецът от движение със силен шут прати топката в мрежата.