Лудогорец победи Макаби Хайфа в контрола

Компаняро и Препелица бележат за шампионите

Лудогорец спечели предпоследната си контрола на австрийска земя, след като надделя с 2:0 над Макаби Хайфа с голове през първото полувреме.

Следващият мач на разградчаните е в неделя срещу украинския Динамо Киев, след което отборът се завръща в България.

Лудогорец вкара още в деветата минута на отбора на Макаби, който завърши на четвърто място във футболния шампионат на Израел през миналия сезон. Върджил Мисиджан проби по дясното кирло и центрира към новото попълнение Густаво Компаняро, който се пребори за високата топка със защитник на Макаби и стреля с глава, а вратарят на израелците Охад Левита не се намеси добре и разградчаните поведоха.

Вторият гол падна в 32-та минута, когато Клаудиу Кешерю подаде на своя съотборник в националния отбор на Румъния - Андрей Препелица, който се озова сам срещу вратаря на Макаби и вкара за 2:0.

През второто полувреме не паднаха голове и мачът завърши с два аванс за шампионите на България.