"Лудогорец" победи поляци в нестандартна контрола, 16-годишен вратар герой

Първи успех за "орлите" в зимната подготовка

Първа победа за "Лудогорец" в зимната подготовка. Шампионите спечелиха с 2:1 срещу полския "Висла" Плоцк в третата си контрола от лагера в Турция. "Орлите" стигнаха до успеха с голове на Елвис Ману и Жуниор Брандао, а в герой се превърна 16-годишният вратар Умут Хабил, който спаси дузпа.

Днешната проверка беше нестандартна - в две полувремена от по 60 вместо 45 минути.

"Лудогорец" стартира приятелските двубои с равенство 1:1 с друг полски отбор - "Висла" Краков, преди да направи зрелищно 3:3 с австрийския "Волфсбергер".

Срещу тима от Плоцк "орлите" поведоха в 21', когато Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, вратарят на съперника се намеси, но Елвис Ману вкара при добавката.

Само 4 минути по-късно "Лудогорец" удвои аванса си чрез Жуниор Брандао, разписал се с глава. Поляците намалиха изоставането си след около половин час игра с попадение на Рафал Волски - техничен удар от границата на наказателното поле.

"Висла" имаше възможност да изравни в 97', когато получи дузпа за игра с ръка на Пиерос Сотириу. 16-годишният страж на българския шампион Умут Хабил обаче отрази удара на Патрик Тушински.

Съставите

"Лудогорец": 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 24. Оливие Вердон, 21. Жан Карничник, 51. Илкер Будинов, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков, 10. Елвис Ману, 11. Кирил Десподов, 13. Мавис Чибота, 99. Жуниор Брандао

"Висла" Плоцк: 1. Кжищоф Камински, 4. Адам Хрзановски, 6. Дамиан Расак, 10. Рафал Волски, 15. Кристиан Вало, 20. Лукаш Секулски, 24. Марко Колар, 25. Якуб Ржезничак, 32. Фридрик Гербовски, 77. Пиотр Томасик, 92. Доминик Фурман