Лукойл Академик на финал за Купата на България по баскетбол

"Студентите" на крачка от така мечтания трофей

Лукойл Академик победи Балкан Ботевград с 85:68 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

Пред екзалтираната публика в „Арена Ботевград" домакините не успяха да повторят подвига си от първенството и да нанесат нова загуба на „студентите".

Мачът започна равностойно, като двата тима постоянно си разменяха водачеството. След оспорвано първо полувреме шампионите от Лукойл се оттеглиха с лека преднина към съблекалните, а след почивката не изпуснаха нито за момент водачеството. В последната четвърт възпитаниците на треньора Тони Дечев показаха характер и затвориха мача със 17 точки разлика.

Бранислав Ратковица беше най-полeзен за победителите с 22 точки и 8 асистенции, а Желко Шакич допринесе с 20 точки и 10 борби.

За Балкан Цветослав Острев беше най-резултатен със 17 точки, а Мартин Дурчев добави 15.

В борбата за трофея в неделя, Лукойл ще срещне победителя от мача между Рилски Спортист и Берое (Стара Загора).