"Лукойл" и "Рилски спортист" започнаха финалите в НБЛ с победи

Американци блестят и за двата отбора

Шампионът на България "Лукойл Академик" започна с убедителен успех с 96:81 (18:22, 21:20, 32:22, 25:17) финалната серия в Националната баскетболна лига срещу тима на "Берое" Стара Загора.

В Правец "студентите" бяха в ролята на догонващ до почивката, но в третата четвърт обърнаха хода на срещата, възползвайки се максимално от неточностите в играта на старозагорци. "Лукойл Академик" реализира 32 точки само в третата четвърт, а с отлична игра на Дани Гибсън в началото на четвъртата бързо поведе с 15 точки и доигра мача без напрежение.

Именно Гибсън бе най-полезен за "Лукойл" с 22 точки. Павлин Иванов добави 19 точки за успеха на домакините, Максим Корниенко се отчете с 16, а с 14 завърши с центърът Стийв Зак.

За "Берое" Аарън Джоунс вкара 19 точки, а със 17 завърши Брандис Рос.

В мача за бронза в Самоков домакините от "Рилски спортист" победиха със 102:82 (19:19, 26:24, 31:24, 26:15) "Черно море" Тича. По този начин отборът на Людмил Хаджисотиров поведе с 1:0 победи в серията и при успех във Варна в сряда ще спечели бронзовите медали.

"Рилецо" имаше трудности срещу младия тим на варненци до средата на втората четвърт, но след това домакините успяха да се откъснат напред в резултата и да стигнат безпроблемно ди победата.

Девон Шелтън бе над всички за "Рилски спортист" с 31 точки и 11 борби, а Еван Бруинсма завърши с 16 точки.
За "Черно море" Тича Никола Джурич отбеляза 28 точки, а Филип Дедижер завърши със 17.