Майката на Григор получи неговия "Спортен Икар" (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Наградите бяха раздадени на стилна церемония в Националната галерия "Двореца"

На стилна церемония в Националната галерия "Двореца" Българският олимпийски комитет връчи своите награди заедно с годишните Спортни Икари.

Големият Спортен Икар за 2017-а бе присъден на Григор Димитров - победител в заключителния турнир на осемте най-добри на АТП в Лондон, стигнал до номер 3 в световната ранглиста, победител в турнирите в Бризбейн, София, Синсинати и достигнал полуфиналите на Аустрелиън Оупън.

Тъй като той отсъстваше от церемонията, наградите му бяха връчени на неговата майка - Мария, която благодари за отличието и увери, че Григор оценява любовта на хората като изключителен стимул в представянето му като българин.

Много овации събраха момичетата от определения за "Отбор на годината" - националният тим по волейбол за жени до 23 години с треньор Тони Зетова, който спечели бронзов медал от световното първенство в Словения.