"Майорка" се завърна в Примера дивисион

Луди празненства след победата над "Депортиво" Ла Коруня

Facebook

7 години по-късно "Майорка" отново ще играе в елита на Испания. Футболният клуб от едноименния остров трябваше да наваксва изоставане от 0:2 от "Депортиво" Ла Коруня. В крайна сметка отборът победи с 3:0 с голове на Анте Будимир (21-ата минута), Салва Севийя (62-ата минута) и резервата Абдон (82-ата минута).

Стадионът в град Палма се пукаше по шевовете от фенове на "Майорка", които вярваха в успеха на своите любимци. На трибуните беше и тенис шампионът Рафаел Надал. Той не спираше да подкрепя футболистите на треньора Винсенте Морено.

Мачът беше напрегнат, което кореспондира с неговата важност, а нарушенията бяха често срещани. В крайна сметка попаденията бяха само във вратата на гостите. Те от своя страна имаха шанс също да реализират гол, който да им донесе класиране, но не успяха.

Така "Майорка" се завърна в елита, след като изпадна пред сезон 2012/2013. Тимът дори стигна до третото ниво на испанския футбол през сезон 2017/2018. Най-доброто представяне на тима в Примера е 3-то място от сезони 2000/2001 и 1998/1999. Отборът е носител на Купата на краля от 2003 г. и победител в турнира за Купата на носителите на купи (предшественик на Лига Европа) от 1999 г.