Мълния удари мотоциклетист. Той все пак финишира

Иван Якеш пострада по време на третия етап на рали "Дакар"

Мотоциклетистът от Словакия Иван Якеш беше ударен от мълния по време на третия етап на рали "Дакар". Въпреки това 43-годишният състезател успя да финишира на 15-та позиция в класирането, на около 30 минути след победителя в етапа - Жоан Бареда.

Якеш е пострадал в началото на специалната отсечка, на 300 км от крайната цел. Лекарите, които са извършили прегледа веднага след като словакът е прекосил финалната линия на етапа, разясниха, че мълнията е ударила каската на мотоциклетистът, а тялото му е послужило като изолатор.

Снимка: Twitter

"Има късмет, че не е бил стъпил на земята", заяви представител на отбора му, цитиран от "Моторспорт".

Състезателят е прекарал нощта в болница, където е постъпил силно дехидратиран и с болки в цялото тяло. Той обаче няма трайни увреждания и ще може да продължи с участието си в надпреварата.

Иван Якеш е дългогодишен участник в рали "Дакар", като най-доброто му класиране е през 2013 г., когато завършва четвърти.