Медиите в Италия: Три съдийски грешки костваха на Ювентус място на полуфиналите (ВИДЕО)

Вижте спорните ситуации

corrieredellosport.it

Късно снощи Байерн (Мюнхен) победи Ювентус с 4:2 в мач-реванш от 1/8-финалната фаза на Шампионска лига и продължава напред с общ резултат 6:4 (2:2 в Торино).

Италианските медии обаче останаха недоволни от съдийството на шведа Йонас Ериксон, които сбърка на три пъти.

В 22-ата минута стражът на Байерн Мануел Нойер изрита напред една върната към него топка, уцели Сами Кедира от Юве и кълбото попадна в Алваро Мората. Испанецът реализира, но голът бе отменен заради засада. Повторенията показа, че Мората е на една линия с последния в отбраната на Байерн - Кимих.

Според медиите на Апенините Кимих е на близо метър зад Мората.

В 39-ата минута именно на Кимих бе спестен директен червен картон за удар в лицето на Мората... без топка.

В продълженията на двубоя атаката на "баварците" за 4:2 започна с фаул на Кимих срещу Погба.

Авторитетният вестник "Corriere dello Sport" излезе с първа новина, в която директно обвинява съдийската гилдия и ръководителя ѝ - легендарният италиански рефер Пиерлуиджи Колина.