Меси поведе Аржентина към финал на Копа Америка (ВИДЕО)

Звездата на Барселона отбеляза гол номер 55 с националната фланелка

Аржентина победи домакина САЩ с 4:0 и се класира за финала на Копа Америка. "Гаучосите" вече гледат към своята първа титла от този шампионат от 1993-а година насам.

Звездата на Аржентина Лионел Меси вкара гол номер 55 за националния отбор и задмина с едно попадение лидера по този показател за всички времена - Габриел Батистута, който има 54.

Меси отбеляза рекордния си гол в 32-ата минута от свободен удар, правейки резултата 2:0.

Аржентина поведе с ранен гол. Още в 3-ата минута Лавеци откри след асистенция на Меси. След 2:0 ситуацията не се промени, а в края на мача головете в очертанията на вратите бяха 9-0 в тяхна полза.

Гонсало Игуаин отбеляза още две попадения след почивката - в 50-ата и в 86-ата минута.

Другият полуфинал на Копа Америка е на 23 юни и ще противопостави Колумбия и настоящият шампион Чили.