Милан на финал след 13 години чакане

"Росонерите" с голова фиеста срещу третодивизионния Алесандрия

Милан ще играе на финала за Купата на Италия за първи път от 13 години насам, след като победи и във втория мач Алесандрия, този път с 5:0. Така "росонерите" отиват напред с общ резултат 6:0.

По два гола вкараха Жереми Менес и Алесио Романьоли, а Марио Балотели също се разписа един път, като той вкара и в първата среща, но от дузпа.

Още след 7 минути игра Менес се измъкна от изкуствената засада на гостите и откри резултата. Романьоли покачи на 2:0 в 24-ата минута, след като при центриране от корнер топката не беше изчистена и той отблизо я довкара. Третото попадение отново беше дело на Менес, който дълго време се възстановяваше от контузии, вкара за 3:0 малко преди края на първото полувреме с пробив по лявото крило и диагонален удар. Романьоли се разписа за 4:0 в 80-ата минута, като при потвърждаването на попадението беше използвана технологията на голлинията. Балотели оформи крайния резултат в последните секунди на мача.

Днес Интер приема Ювентус във втората полуфинална среща след 3:0 за "Старата госпожа" в Торино.