"Милан" спечели Суперкупата на Италия (ГАЛЕРИЯ)

"Росонерите" ликуват с първи трофей след 5-годишна пауза

"Милан" спечели Суперкупата на Италия. "Росонерите" победиха шампиона "Ювентус" с 5:4 след изпълнение на дузпи и по този начин завоюваха първи трофей след 5-годишна пауза.

Редовното време на срещата, която се игра на стадион “Джасим Бин Хамад” в Доха, завърши 1:1. Грандът от Торино поведе в 18-ата минута след точен изстрел на Джорджо Киелини, а Джакомо Бонавентура изравни с глава в 38-ата минута. Резултатът остана непроменен и се стигна до продължения, в които нямаше нови попадения.

Изходът от двубоя се реши след изпълнение на дузпи, а при тях по-съобразителен се оказа съставът на Винченцо Монтела. Младият вратар Джанлуиджи Донарума успя да отрази петия наказателния удар на "Ювентус", изпълнен от Пауло Дибала, а преди това Лападула и Манджукич сгрешиха от бялата точка.

"Милан" спечели Суперкупата на Италия за седми път в своята история.