Надал не успя да се окичи с бронза

Кей Нишикори победи олимпийския медалист с 6:2, 6:7(1:7), 6:3

Шампионът от Пекин 2008 - Рафаел Надал не можа да завоюва втори медал от тенис турнира на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Испанецът, който вече спечели златото при двойките, бе надигран от японеца Кей Нишикори с 6:2, 6:7(1:7), 6:3 в битка за бронза.

Сблъсъкът продължи 2 часа и 49 минути, като Нишикори имаше възможност на два пъти да затвори мача още във втория сет, но допусна пробиви. Последва тайбрек, в който Надал не остави шанс на японеца и изравни резултата.

В третата част световният номер 7 успя да пробие при 3:1. Нишикори запази преднината си и при първия си мачбол в деветия гейм заслужено завоюва първия си олимпийски медал.

На олимпиадата в Лондон преди четири години японецът отпадна от Хуан Мартин дел Потро, който тази вечер се бори за златото в битка срещу световния номер 2 - Анди Мъри.