Очакван успех на Наполи

Милик се разписа на два пъти

Домакините поведоха в резултата още в 14 - тата минута чрез Кайехон и играха по- добре през първото полувреме, но гостуващия тим не допусна други сериозни проблеми пред вратата си преди паузата.

След нея отборът на Болоня заигра по - добре и в 56 -тата минута  Верди успя с далечен шут да изненада вратаря Рейна, за да бъде изравнен резултата.

После треньорът на неаполитанците Сари направи перфектната смяна в нападение, вадейки от терена неефективния Габиадини и пускайки на негово място поляка Милик. Той се разписа на два пъти в 67 - та и 78 - та минути след неубедителни изяви на вратаря на гостите Да Коста. Така Наполи стигна до очакван домакински успех срещу Болоня с 3:1.

Няколко минути преди края, Крафт от състава на Болоня получи дирекетен червен картон за нарушение срещу играч на съперника, който се откъсваше сам срещу вратаря, но атаките  на синьо-белите след това не бяха особено настойчиви и други голове в срещата нямаше.