Нефтохимик 2010 е новият носител на Купата на България

Домакините надиграха Добруджа 07 с 3:1 (25:23, 19:25, 25:18, 25:16)

Мъжкият волейболен отбор на Нефтохимик 2010 е новият носител на Купата на България след като на финала бургазлии надиграха Добруджа 07 с 3:1 (25:23, 19:25, 25:18, 25:16).

Възпитаниците на Петър Дочев върнаха Купата в Бургас след 8-годишна пауза, побеждавайки актуалните носители на трофея.

За двата отбора играха картотекираните само за турнира национали. За Нефтохимик 2010 в стартовата шестица започнаха Теодор Салпаров, Николай Николов и Николай Учиков, а Мирослав Живков заложи на Светослав Гоцев, а в по-късен етап на срещата на игрището се появи и Мирослав Градинаров.

В първия гейм играещите в собствената си зала "Младост" в Бургас волейболисти наваксаха изоставането от Добруджа 07 в самия край на гейма и поведоха в резултата. Гостите обаче изравниха в следващата част. Подкрепяни от собствената си публика, Нефтохимик 2010 се наложи без проблеми в следващите два гейма и победоносно вдигнаха трофея.

Най-резултатен за новите носители на Купата на България бе Николай Учиков. Той записа 20 точки (2 аса, 1 блокада, 47 % в нападение). За Добруджа 07 Мартин Атанасов отбеляза 12 (1 ас, 2 блокади, 45 % в атака).